Kontakt telefoniczny
786 826 112

Jak wygląda montaż szamba

Co prawda sami nie świadczymy usług koparką, ale mamy za to pokaźny rejestr namiarów na kopaczy obejmujący całą Polskę. Chętnie służymy numerami telefonów do nich, a w niektórych przypadkach również, sami pilotujemy z danym koparkowym kwestię terminu wykopania oraz dokładnych wymiarów dołka. Głównie chodzi o rejon Warszawy, Wołomina, Grójca, Tarczyna, Legionowa, Grodziska Maz., Żyrardowa, Serocka, Garwolina, ale również i Buska-Zdroju, czy Sandomierza.

 

Jakie mają być wymiary wykopu?

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie w kwestii, jak ma być przygotowany dołek. Bowiem czasami nie wystarczy zagłębić zbiornik o standardowe pół metra w ziemi. Niekiedy trzeba to zrobić głębiej, lub płycej. Dlatego, zawsze pytamy naszych klientów, o dwie kwestie techniczne. Pierwsza, to: jak nisko od poziomu gruntu, jest zagłębione przy budynku, wyjście rury kanalizacyjnej(ile jest to mniej więcej centymetrów)?
A druga, to: ile mniej więcej jest metrów od budynku, do planowanego miejsca posadowienia szamba(aby wiedzieć, ile dać centymetrów na spadku rury ściekowej)?

Nasz konsultant doradzi Państwu wówczas, jaki ma być dokładny wymiar wykopu z szerokości, długości i głębokości, tak aby rura zgrała się z wlotem w zbiorniku, by wykorzystać pojemność szamba w 100%. Trzeba również pamiętać, aby zostawić na dnie dołka ok. 10cm równej, podsypki piaskowej, bez kamieni, korzeni itp. Warunek ten jest konieczny, do prawidłowego i długoletniego użytkowania zbiornika.